Otel Edirne

Haziran 3, 2015
edirne-tarihi-yerleri
Selim
Haziran 3, 2015

Otel Edirne

Otel Edirne

otel-edirneEdirne, Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer alan tarihi bir şehirdir. Yakınlık olarak Yunanistan’a  7 km , Bulgaristan’a 17 km uzaklıktadır. Edirne’nin coğrafi özelliklerine baktığımızda , Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan karayolu üzerindeki sınır şehridir. Edirne Tunca, Arda ve Meriç ırmaklarının buluştuğu düzlükte kurulmuştur. Karasal bir iklim hakimdir. Edirne’nin Türkiye tarihi içinde önemi oldukça büyüktür. Özellikle Osmanlı imparatorluğuna başkanlık etmesinden dolayı padişahların gözde yerlerinden biri ve canlı bir ticari ve idari merkez haline gelmiştir. Şehir olarak Han, Cami, Çarşı gibi tarihi eserlerle süslüdür. Sizlerde bu tarihi güzellik olan Edirne şehrinden yararlanmak isteyeceksiniz. O halde kültür üzerine kurulu bir tatil için çok geç kalmadan rezervasyonlarınızı yaptırmalısınız.

Sizler için şehrin kültürel yanlarının önemi büyük olduğu kadar bizler içinde sizin Edirne’de rahat bir tatil geçirmeniz önemlidir. Otel Edirne yapacağınız kültür gezisinde sizleri en iyi şekilde ağırlamak için kapılarını sizlere açtı. Otel Edirne gelen misafirlerine, yaptıkları kültür gezisi sonrası , dinleneceği, konforlu güvenli bir ortam sunacaktır. Ayrıca sadece bunlarla da yetinmeyen Otel Edirne sizlere yöresel yemeklerini, tatlılarını kısacası kültür mutfağını keşfetmeniz için imkan sağlayacaktır. Otel Edirne’nin bu güzel imkanlarından yararlanarak, gezinizi çok geç kalmadan başlatmanız şahsımızca tavsiye olunur.

Şehirlere yapılan her gezinin büyük bir önemi vardır. Edirne içinde gelen turistlerin şehir için önemi büyüktür. O yüzden onların rahatı Otel Edirne için büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Otel Edirne her bütçeye uygun odaları ile güler yüzlü personelleriyle sizlere evinizdeki rahatlığı aratmayacaktır . Ayrıca kültürel bir dizayn ile Otel Edirne sizi konaklama esnasında bile Edirne kültüründen koparmayacaktır.

Edirne ulaşım bakımından da sorun yaşanmayacak bir şehirdir. Otel Edirne konum itibariyle merkeze, gezmek istediğiniz turistik kültürel mekanlara oldukça yakındır. Bu sebepten dolayı istediğiniz zaman , çok rahat bir şekilde gezinizi gerçekleştirebileceksiniz . Otel Edirne siz misafirlerimizin memnuniyeti için, size en kaliteli hizmeti vermek için gerek personelleri ile gerek içsel donanımı ile sizleri memnun bırakacaktır.

Otel Edirne’nin bu imkanlarından sonra ve Edirne’nin buram buram kokan tarihinden sonra tatilinizi hiç sonlandırmak istemeyeceksiniz. Ayrıca Otel Edirne’nin her bütçeye uygun olan konaklama imkanlarını yaşadıktan sonra belki de planladığınız tatil süresinin biraz dışına çıkmak isteyeceksiniz. Otel Edirne sizlere her daim hizmet vermekten büyük onur duyacaktır.

Otel Edirne olarak size neden Edirne olduğunu kültürel tarihi yerlerinden bahsederek cevap vereceğiz. Edirne’de Mimar Sinan’ın “ Ustalık eserim” dediği dört güzel Camisinden bahsetmemiz mümkündür. Bunlar Selimiye Cami, Üç Şerefeli Cami,  Eski Cami ve Dar-ül Hadis Cami Edirne’nin Mimar Sinan tarafından kazandırılan en önemli eserlerini oluşturur.

Ayrıca Hristiyan kültürüne ait Kaleiçi’nde var olan İtalyan Katolik Kilisesi, Kıyıkta bulunan SvetiGeorgi  Bulgar Kilisesi ve Kirişhanede bulunan Sveti Konstantin – Elena Bulgar Kilisesi vardır. Yahudi kültürüne ait Kaleiçi’nde Edirne büyük Sinagogu bulunur. Ayrıca bu Sinagog ’un hem Türkiye için hem Avrupa için önemi büyüktür. Çünkü bu Sinagog Türkiye sınırları içerisindeki en büyük ve Avrupa’daki 3. Büyük Sinagogdur.

Edirne’nin 3 güzel kapalı çarşısından da bahsetmemiz mümkündür. Buralarda sizlerin Edirne için küçük hatıralar bırakacağı Edirne’ye özgü hediyelik eşyalar bulmanız kolay olacaktır.

Otel Edirne olarak Edirne’nin daha birçok kültürel yanlarını sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alacağız. sizlerinde güzel, sıcak güzel ortamdan keyif alacağınızın garantisini veriyoruz. Daha öncede bahsettiğimiz gibi tatilinizin planlarını esnek tutmanızda yarar vardır. Çünkü bu eşsiz güzelliklerden erken ayrılmak istemeyeceksiniz. Otel Edirne esnek tatil planlarınızda her zaman yanınızda olacaktır.

Otel Edirne arayışlarınıza Balkan Hotel Edirne sizlere hizmet vermekten onur duyar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir