Edirne Hotel

Edirne Konaklama
Haziran 19, 2015
Edirne Hoteller
Haziran 21, 2015

Edirne Hotel

EDİRNE HOTEL

otel-edirneEdirne, tarihi bir kent olup tarihi boyunca da önem ve değerini korumuştur. Kendine özgü toplumsal mirası olan kültürü, tarihiyle harmanlanarak gerek yerli gerek yabancı turistlerin gözde yerlerinden biri haline gelmiştir. Edirne’nin Türkiye’deki konumuna baktığımız zaman Edirne, Marmara bölgesinin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarında yer almaktadır. Konumu itibariyle gerek Yunan gerek Bulgar misafirlerini çok sık ağırlamaktadır. Tarihine baktığımız zaman bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasından dolayı şehir, han, cami, çarşı gibi tarihi eserlerle süslüdür. Ayrıca Edirne, Anadolu’yu Avrupa’ya birleştiren bir konumda olması nedeniyle zengin bir kültüre de sahiptir. İl genelinde Osmanlı Türk kültürünü yansıtan 612 tarihi eser bulunmaktadır. Bu eserlerden bir bölümü özellikle Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii, Üç Şerefeli Camii ve Eski Camii sağlamlığını korumakta olup halen kullanılmaktadır. Bu eserlere Kervansaray, Meriç Köprüsü vb. eklemek kaçınılmaz olacaktır. Çünkü bu eserlerde halen sağlam olup kullanılmaktadır. Özellikle Meriç köprüsü yerli, yabancı turistlerin ilgi odaklarından bir yer haline gelmiştir. Edirne’de bulunan nehirler içinde en büyüğü Meriç nehridir. Meriç nehri dışında Tunca, Arda ve Ergene nehirleri de vardır. Edirne, üç nehrin kucakladığı benzersiz bir coğrafyada, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluğuna ait binlerce yıllık tarih ve kültür mirasını bugüne taşıyor. Osmanlı imparatorluğunun ikinci başkenti bir açık hava müzesi ve Türkiye’nin Avrupa’ya açılan çağdaş yüzüdür.

İş seyahati için ya da tatil için Edirne’ye misafir olmak istediğinizdegeçireceğiniz birkaç günü bu güzelliklerle geçirmeniz sizlere keyif verecektir. Edirne otel sizlerin Edirne’de geçireceğiniz zamanlarda kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedebilmeniz için gerekli konforu, şıklığı, güvenliği eksik etmeyecektir. Edirne Hotel modern ve çağdaş dekorasyonu ile Edirne’nin tarihi dokusunun ortasındaki merkezi konumu, deneyimli personeli, resepsiyonda başlayan sıcak ve misafirperver karşılamadan ayrılışınıza kadar sizi lüks hizmetiyle ağırlayacak kendinizi evinizdeki kadar huzurlu ve rahat hissedeceksiniz.

Edirne Hotel de her şey siz seçkin konuklarının rahatı ve huzuru için evinizin konforu ve sıcaklığını aratmayacak tarzda tasarlanmıştır. Ayrıca Edirne Hotelin şehir merkezinde olması ve çağdaş işletme anlayışı ile konuklarının her türlü rahatını düşünerek düzenlenen tek kişilik, çift kişilik ve aile odalarında temizliği ve huzuru bulacaksınız. Edirne, sokaklarında kokan buram buram tarih ile Edirne Hotel den çıkınca şehir merkezine keyifli bir yürüyüş olacaktır. Edirne Hotel de birbirinden renkli canlı restoranda Edirne’ye özgü olan meşhur yemeklerden, klasik Türk mutfağına kadar gözde yiyecek ve içeceklerle karşılaşacaksınız. Edirne Hotel de genel hedef hizmet sektöründe yüksek standartlara ulaşmayı prensip edinerek güven ve iyi görünüşe önem veren, profesyonel kadrosuyla sizlerin ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede karşılayacak düzeyde konforu, kaliteyi ve sürekli düzgün işleyen bir içyapıya önem vermektir.

Ayrıca Edirne Hotele konuk olduğunuzda kendi bütçenize uygun konaklama fırsatı bulacaksınız. Sizlerde size sunulan bu güzel imkânlardan yararlanmak için, güzel bir tarihle ve kültürle buluşmak için Edirne Hotel de yerinizi ayırtmalısınız. Edirne siz konuklarını ağırlamaktan, sizlere ev sahipliği yapmaktan ayrı bir gurur duyacaktır. Halkı ile de sıcak bir ortama sahip olan Edirne sizlerin keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Tarihi kapalı çarşıları olan Selimiye Arastası, Bedesten ve Ali paşa da keyifli gezintilerinizin ardından dostlarınıza Edirne’den hatıralar götürebileceksiniz.Edirne otel sizleri en kısa zamanda aralarında görmekten gurur duyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir