Edirne Hoteller

Edirne Hotel
Haziran 21, 2015
Edirne Otel Fiyatlari
Haziran 23, 2015

Edirne Hoteller

EDİRNE HOTELLER

otel-edirneEdirne geçmişinden gelen tarihi kültürlerle dolu bir şehirdir. Her yerinde tarihten kalıntılar bulmak çok zor değildir. Edirne’nin en güzel yanı da geçmişten gelen tarihi eserlerinin öneminin bilinerek, hala canlı kalmasıdır. Bu sebepten dolayı yabancı turistlerin ilgi odağı olması kaçınılmaz olmuştur.

Edirne’nin ilkçağlarda Orta Asya’dan göç edip buraya yerleşen Traklar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Sonradan büyük İskender buraları Makedonya İmparatorluğu’nun uçsuz bucaksız sınırları içine katmıştır. Daha sonra Romalıların hâkim olduğu bu topraklar 395 yılında Roma İmparatorluğunun ikiye ayrılmasıyla Doğu Bizans’ın payına düşmüştür. Roma imparatorlarından 2. Hadrianus tarafından yeniden kurulmuşçasına imar edilen kent, onun adına izafeten (Hadrianapolis) adıyla anılmıştır. 586 yılında Avar Türkleri burayı kuşatmışlar ancak alamadan geri dönmüşlerdir. Bulgar Türkleri ise 914 yılında kenti ele geçirmeyi başarmışlardır. Daha sonra tekrar Bizans’a geçen 1050 ve 1078 yıllarında Peçenek Türkleri tarafından ikinci kez kuşatılan bu kent nihayet 1361 yılında 1. Sultan Murat tarafından fetih edilerek Osmanlı İmparatorluğu’nun baş şehri olmuş ve 1453 yılında İstanbul fethedilinceye kadar 92 yıl başkent olarak kalmıştır. Bu yıllar içinde de tarihinin en görkemli günlerini yaşamıştır. Edirne, Osmanlı İmparatorluğu döneminde “Paşa Sancağı” adıyla Rumeli Beylerbeyine bağlı bir vilayetti. Beylerbeyliğinin merkezi ise Sofya’da bulunuyordu. Edirne, imparatorluğun üniversite şehri olarak tanınmaktaydı. XVIII yüzyılda dünyanın en büyük birkaç şehrinden biri haline gelen kent, XVII. Yüzyılda gerileme dönemine girdi 1745 ve 1751 yıllarında çıkan iki büyük yangın Edirne’yi büyük oranda ortadan kaldırdı. Edirne’de bulunan nehirler içinde en büyüğü Meriç nehridir. Yunanistan ile sınır oluşturan nehrin Türk toprakları ve sınır boyunca uzunluğu 187 kilometredir. Karaağaç üçgeni içinde Türk toprakları içinden geçen kısmı yaklaşık 13 kilometredir. Edirne’de Meriç nehri dışında Tunca, Arda ve Ergene şehirleri yer almaktadır. Bunlardan toplam uzunluğu 56 kilometre olan Tunca nehrinin 12 kilometrelik bölümü Bulgaristan ile sınır oluşturmaktadır.

Edirne’nin tarihi ve Edirne’nin güzellikleri yazmakla bitmeyecektir. Bu güzelliklerin yaşanması siz Edirne yabancıları için daha anlamlı olacaktır. Güzel bir tarihle buluşmak istiyorsanız sizlerde çok geç kalmadan Edirne Oteller de yerinizi ayırtmalısınız. Edirne Otel, sizlerin rahatlığı, güvenliği ve refahı için hizmette maksimum fayda sağlamayı amaç edinmiştir. Edirne Hoteller konuklarına her zaman güler yüzlü, samimi ve sıcak bir iletişim kurmaktadır. Edirne Hoteller tatilinizi konfor, lüks ve eğlence ile buluştururken bir taraftan da sizi tarihin içinde büyülü bir gezintiye davet ediyor. Edirne Hoteller siz misafirlerinin her türlü konaklama ihtiyacına cevap verebilecek niteliktedir. Ayrıca Edirne Hoteller uluslararası standartlarda bir yeme-içme keyfi sizleri bekliyor. Yani Edirne Hoteller de Edirne’ye özgü olan yemeklerden ve tatlılardan tatiliniz boyunca yararlanabileceksiniz. Edirne Hoteller, siz konuklarının bütçesine uygun fırsatlar sunmaktadır. Sizlerin Edirne’de geçireceği zamanın ve bu zaman içerisinde keyif almanızın Edirne Hoteller için büyük önem arz etmektedir. Farklı bir kültürle tanışmak sizler için heyecanlı olduğu kadar, farklı yerlerden gelen Edirne’ye yabancı olan konuklarını ağırlamak da Edirne Hoteller için ayrı bir heyecandır. Bu heyecana ortak olmak için sizlerde Edirne Hoteller de erken rezervasyon yaparak size sunulan bu tarihi güzellikle biran önce buluşun. Edirne’de geçireceğiniz tatilinizin keyifli geçmesi için Edirne Hoteller sizlere güzel imkânlar sunmaktadır. Edirne’nin buram buram tarih kokan sokaklarında, ellerinizde fotoğraf makineleri ile anı ölümsüzleştirmek sizlere büyük keyif verecektir. Yaşadığınız bu keyfi, heyecanı gözlerinizde görmek Edirne’den mutlu bir şekilde ayrılmanız da Edirne Hoteller için ayrı bir mutluluk olacaktır.

Comments are closed.