Edirne Otel Fiyatlari

Edirne Hoteller
Haziran 21, 2015
Edirne Otel Rezervasyon
Haziran 23, 2015

Edirne Otel Fiyatlari

EDİRNE OTEL FİYATLARI

otel-edirneÖnemli bir tarihe sahip olan Edirne, tarihten miras gelen bütün eserlerini, yapıtlarını özenle korumuş ve bu eserleri kullanarak canlı tutulmasını sağlamıştır. Her yıl kapılarını yerli ve yabancı turiste açıp ev sahipliği yapan Edirne, tarihine öncülük etmiştir. Edirne’nin ilk anıtsal yapısı Eski cami, mavi-beyaz çinileriyle Muradiye Camii, Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye camii, farklı biçimlerde tasarlanmış dört minaresiyle Üç Şerefeli Cami ve diğer Hanlar, Hamamlar, Eski evler ve daha birçok tarihi yapıt her yıl binlerce yerli yabancı turistin gözde yerleri haline gelmektedir. Özellikle Edirne Darüşşifası tarihi geçmişe sahiptir. Sultan 2. Bayezid Külliyesi’nde yer alan Şifahane ve Tıp Medresesi’nin,  Osmanlı’nın ilk şifa evlerinden biri olan bu külliyede, yataklı bir ana bölüm, bu bölümün tam ortasında 12 köşeli fıskıyeli küçük bir havuz, müzisyenler için özel bir oda ve eczane yer almaktadır. Şifahanede daha çok ruh hastaları tedavi ediliyormuş. Tedavide ilacın yanı sıra müzikten de yararlanılıyormuş. Evliya Çelebi Seyahatname’sinde, şifahane hakkında şunları yazmıştır: “Merhum ve mağfur Bayezid-i Veli Vakıfnamesinde hastalara deva, dertlilere şifa, divanelerin ruhuna gıda ve def’i sevda olmak üzere on adet hanende, biri neyzen, biri kemani, biri santuri, biri çengi, biri çenk-santuri, biri udi olup, haftada üç kere gelerek hastalara ve delilere musiki faslı ederler…”  demiştir. Şimdi sağlık müzesine dönüştürülen şifahanenin odalarında, eşyalar ve mankenlerle o günler yeniden canlandırılmıştır. Müze Avrupa Birliği’nden bir de özel ödül almıştır.

Bu güzel yapıt hakkındaki bilgileri öğrendikten sonra sizlerde gelip görmek isteyeceksiniz. Edirne’de konaklamak için Edirne Otellerini araştırmak ve Edirne Otel Fiyatları hakkında bilgi almak isteyeceksiniz. Edirne Otellerinde kendinize uygun Edirne Otel Fiyatları bulabileceksiniz. Çünkü Edirne Otellerinde her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır.  İş seyahati için gelenler, tatil için gelenler, farklı bir kültürle tanışmak için gelenler ve tarihi zenginlikle buluşmak isteyenlerin gelmek istedikleri sonuç olarak geldikleri bu şehirde konaklamak istedikleri için Edirne Otelleri onlara çeşitli imkânlar sunarak ağırlamaktadır. Edirne Otel Fiyatları da konuklarının memnun kalacağı düzeydedir. Ayrıca gelmeden önce gerek internet üzerinden gerek Edirne Otelleri web sayfasından iletişim kurarak Edirne Otel Fiyatları hakkında bilgi alabileceksiniz.

Edirne’de zaman geçirmek sizlere keyif verecektir. Özellikle Meriç Nehri kenarında çayınızı yudumlamak sizi huzurlu hissettirecektir.  Meriç nehri Edirne’nin en büyük nehridir. Edirne Belediyesinin çalışmaları ile Meriç köprüsünün rengârenk ışıklandırılması ile muhteşem bir görselliğe sahip olması kaçınılmaz olmuştur. Edirne’nin Meriç nehrinden başka Tunca, Arda ve Ergene Nehirleri de bulunmaktadır. Bu güzel nehirler özellikle bahar zamanı ve yaz boyunca misafir akınına uğramaktadır. Sizlerde Edirne’nin misafiri olmak bu güzel doğa dokusunun içinde bulunmak istiyorsanız Edirne Otelleri hakkında araştırma yaparak uygun Edirne Otel fiyatları ile yerlerinizi ayırtıp en kısa zamanda bu güzel görkemli görüntülerle buluşun. Daha öncede bahsedildiği üzere Edirne Otel Fiyatları siz Edirne misafirleri için ve sizlerin bütçeleri için hazırlanmıştır. Yani Edirne Otel Fiyatları sizlerin istekleri üzerine kaliteli hizmet düşük fiyat olarak planlanmıştır. Sizlerin Edirne’ye misafir olmanız son derece önemlidir. Sizlerin rahatlığı, konforu için Edirne Otelleri son derece dikkatli ve özenli bir müşteri memnuniyeti programı uygulamaktadırlar. Sizlerin memnun kalması, Edirne’yi her türlü güzel hatırlamanız son derece önem arz etmektedir. Memnuniyetiniz ve sürekli olarak Edirne Otelleri tercih etmeniz temel amaçlarından birisidir. Hal böyle olunca sizlerin maddi açıdan rahatsızlık duymamanız için Edirne Otel Fiyatları size en uygun şekilde hazırlanmıştır.

Comments are closed.