Edirne Pansiyon

Edirne Konaklama
Haziran 23, 2015
Hello world!
Kasım 24, 2015

Edirne Pansiyon

EDİRNE PANSİYON

otel-edirneGünümüzde insanlar hep hareket halindedir. Bir yerden bir yere gidip gelmektedirler ve gittikleri yerlerde uzun süreli veya kısa süreli kalmak zorundadırlar. Konakladıkları yerler ise ya tanıdıklarının evleri ya da güvenli buldukları yerlerdir. Daha sonraları daha sık gidip gelmeye ve ticaret yapmaya başlamışlardır. Bu arada eşyalarını koymak için güvenli yerler ihtiyacı hissetmiştir. Bunun için hanlar, kervansaraylar yapılmıştır. Bugün şehirlerimizde kasabalarımızda birçok otel vardır. Bunlar arasındaki farklılık kimlere hizmet sunduğudur. Gelir düzeyi düşük olanlar daha uygun otelleri yüksek olanlar ise lüks otelleri tercih etmektedirler. Pansiyonlar ise yeme içme hizmeti veren müşterinin kendi yemeğini pişirmesine olanak sağlayan işletmelerdir. Turistik ve aile pansiyonları bulunmaktadır.

Ancak bir zamanlar ev sahiplerinin iki çekyat, bir küçük tuvaletten ibaret olan odalarını pansiyon olarak sundukları dönemler ise çoktan geride kaldı. Artık turizmin en az butik konsept kadar niş alanlarından biri sayılan pansiyon otelcilikte, hizmet ve servis kalitesi yükselirken, modern teknoloji ve tasarımla donatılmış bu mekanlar konukların olduğu kadar yatırımcıların da ilgisini çekmektedir.

Ülkemiz bu konuda geç kalmış bile sayılabilir. Çünkü dünya turizmi alternatifler peşinde koşarken, gerek tarihi şehirlerde gerekse sahil bölgelerinde ya da kış turizmine yönelik alanlarda, üst düzey turisti çekebileni gelenleri evlerinde hissettirerek alışkanlık yaratan, çok özel hizmetler verebilen bu küçük, şık ve konforlu pansiyonların önemi giderek artmaktadır.

Edirne, tarihi bir şehir olarak dışardan gelen yerli yabancı turistlerine misafirperverlik yapan bir şehirdir. Her yılgelen bu konukların Edirne Pansiyonu tercih etmeleri de kaçınılmaz olmaktadır. Edirne Pansiyon’ u tercih eden konukların arasında gençler, tatilde evdeki konforu arayanlar, açık büfe kahvaltı yerine ev sıcaklığında yemek yemek isteyenler, müdürler yerine konakladıkları Edirne Pansiyon sahipleriyle muhatap olmak isteyenleri de kapsayan önemli bir kitle bulunuyor. Edirne Pansiyon siz konuklarına her zaman daha samimi daha sıcak bir ortam sunmaktadır. Çünkü Edirne Pansiyon gelen konuklarına ailevi bir ortamla karşılamaktadır. Bu sebeplerden dolayı Edirne Pansiyon hem Türkiye’deki yerli tatilcilerin hem de kültür turizmini seven yabancı grupların ilgi gösterdikleri bir yer haline gelmektedir. Özellikle Edirne Pansiyon’u tercih eden konuklar yöreye özgü konsepti görünce etkilenmekten kendilerini alamıyorlar. Edirne Pansiyon, tarihle iç içe doğası ve kültürel dokusu ile konukların ilgisini çekmiştir. Edirne, kültürel zenginliğin olduğu bir şehirdir. Birçok tarihi eserlerin bulunduğu, bu tarihi eserlerin yıllardır korunup, hatta birçok kısmının günümüzde hala kullanıldığı bilinmektedir. Edirne, halkı için büyük bir kültür mirasıdır. Bu mirasa gerekli özeni ve önemi halkı her zaman göstermiştir. Bu mirasa ortak olmak isteyen yabancı konukları da gerek halkı gerek esnafı gerek Edirne Otelleri, gerek Edirne Pansiyon büyük bir gururla, misafirperverlikle karşılamış ve bu kültür mirasının tanıtımını yapmışlardır. Sizlerde kültürel, tarihi bir gezintiye ilgi duyuyorsanız Edirne’yi Edirne Pansiyon’u tercih etmekten kaçınmayacaksınız. Pansiyonların vermiş olduğu imkânları Edirne Pansiyon da fazlasıyla bulacaksınız. Hizmet kalitesini yaşayarak görmeniz mümkün olacaktır. Edirne Pansiyon da daha az maddiyatla daha çok manevi değerlere sahip olacaksınız.  Daha öncede bahsettiğimiz pansiyonculuğun genelinde olduğu gibi Edirne Pansiyon’da da konuk olarak gelenleri evlerindeki rahatlığı ve güvenliği hissettirmek temel amaçlarından birisi olmuştur. Edirne Pansiyon olarak sizleri Edirne’de bu tarihi zenginlikte görmek, bu güzelliklerden yararlanmanızda bir araç olmak, yaşadığınız heyecanın seyircisi olmak bize mutluluk verdiği gibi sizlere de mutluluk ve heyecan vereceğinden eminiz ve en kısa zamanda sizleri Edirne’de Edirne Pansiyon’da görmekten büyük gurur duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir